Szukaj:
Strona główna
|
zadaj pytanie
|
mapa strony
|
kontakt
|
EN
90-519 Łódź ul. Gdańska 121
e-mail:

Instytut od początku swojego istnienia intensywnie rozwija współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi, uczelniami wyższymi, instytucjami otoczenia biznesu i władzami regionów w wielu krajach Europy.


Współpracujące uczelnie:

Small Business Research Centre przy Kingston University (Wielka Brytania)

University of Siegen ( Niemcy)

Turku School of Economics and Business Administration (Finlandia)

Institute for Enterpreneurship Development ( Bułgaria)

Dept of Business Administration, Tallin University of Technology (Estonia)

University of Macedonia of Economics and Social Science (Grecja)

Wirtschaftsförderung des Amts der Niederösterreichischen Landesregierung NOE (Austia)

Consorzio Interuniversitario Regionale Pugliese CIRP (Włochy)

Instituto Vasco de Estudios e Investigación - Ikei (Hiszpania)

EIM Business & Policy Research (Holandia)

National Foundation for Educational Research (USA)

KMU Forschung Austria, Austrian Institute for SME Research

European Network for Social and Economic Research (ENSR)

W czerwcu 2005 roku Instytut EEDRI stał się pierwszą polską placówką naukową, zajmującą się badaniami gospodarczymi, a zwłaszcza problemami przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw, która została przyjęta do sieci European Network for Social and Economic Research (ENSR). Łódzki instytut został wybrany w drodze szczegółowej weryfikacji zespołu zarządzającego siecią.

Jednostki naukowe, uczestniczące w pracach ENSR biorą udział w projektach badawczych i ekspertyzach realizowanych na zlecenie Komisji. Członkostwo w sieci to prestiżowe wyróżnienie i szansa na rozwój szerokiej, międzynarodowej współpracy badawczej.

W ramach sieci współpracuje obecnie ponad sześciuset wysokiej klasy naukowców z kilkudziesięciu krajów Zjednoczonej Europy i kilku państw spoza Unii. Wszyscy członkowie ENSR mają bogate doświadczenia międzynarodowe w prowadzeniu badań we współpracy zarówno z instytucjami europejskimi, jak krajami rozwijającymi się. Siłą sieci jest szerokie spektrum specjalizacji jej poszczególnych członków: od makroekonomii do zarządzania małym biznesem.

Europejskie Stowarzyszenie Wspólnot Przemysłu Tekstylnego ACTE

W lipcu 2006 roku Instytut EEDRI został przyjęty do Europejskiego Stowarzyszenia Wspólnot Przemysłu Tekstylnego ACTE i stał się pierwszą polską placówką naukowo-badawczą należącą do tej organizacji.

Stowarzyszenie ACTE koncentruje swoje działania na obszarach z dominującym przemysłem tekstylno-odzieżowym. Mają one służyć poprawie sytuacji producentów tekstyliów w Europie i ochronie rynków zbytu przed napływem towarów azjatyckich. Zadaniem Stowarzyszenia jest wytworzenie osłon celnych, programowych i standaryzacyjnych dla europejskich regionów włókienniczych. Do ACTE należą jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pracownicze, izby handlowe, centra kształcenia i jednostki naukowo-badawcze z całej Europy.

NASZYM ZDANIEM

Wyzwania szybko zmieniającego się, konkurencyjnego świata wymagają nie tylko zmian w podejściu do zarządzania, ale też nowego modelu przywództwa.